juko
    Sprzątamy świat dla Ciebie !


    Żeby nas śmieci nie zasypały
    dbajmy o otocznie  i segregujmy odpady
    juko
    Twoje odpady naszym problemem !


    Kompleksowa Gospodarka Odpadami


    juko
    Chrońmy nasze wspólne środowisko


    Jesteśmy zawsze blisko
    dbając o Ciebie i środowisko

    Automatyzacja instalacji do sortowania odpadów

    Automatyzacja instalacji do sortowania odpadów w firmie JUKO Sp. z o.o. celem usprawnienia świadczonych usług

     
    Przedmiotem projektu jest automatyzacja procesu sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych,który jest pierwszym etapem recyklingu odpadów.
    W wyniku realizacji projektu zostanie dostarczona i zamontowana kompletna linia do automatycznego sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych. Prowadzone działania związane będą z instalacją urządzeń odpowiedzialnych za automatyczne sortowanie odpadów z tworzyw sztucznych. W wyniku realizacji projektu zostaną dostarczone i zamontowane: - otwieracz worków, - separator balistyczny, - separator prądów wirowych, - separator optyczny 2 drożny, 2 kanałowy (separacja pod względem tworzyw), - separator optyczny 2 drożny, 2 kanałowy (separacja pod względem kolorów), - kompresor zasilający separatory, - 10 przenośników taśmowych, - konstrukcje stalowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instalacji. W wyniku realizacji inwestycji planuje się wzrost wydajności zakładu w zakresie instalacji do sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych do 6000 ton/rok.

    Grupą docelową, do której skierowany jest projekt jest ogół społeczeństwa, a w szczególności, odbiorcami projektu są wszyscy mieszkańcy gmin oraz przedsiębiorcy, na terenie których swoją działalność w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych prowadzi Beneficjent.

    Celem projektu jest automatyzacja procesu i zwiększenie wydajności sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych.  Przedmiotowa inwestycja swoim celem jednoznacznie wpisuje się w model gospodarki o obiegu zamkniętym. Zebrane surowce wtórne są przetwarzane w procesie recyklingu w celu powtórnego wykorzystania.

    Efektem projektu będzie możliwość automatycznego sortowania ze strumienia odpadów tworzyw sztucznych butelek PET z podziałem na kolory, przy jednoczesnym wzroście wydajności zakładu w tym zakresie.

    Całkowita wartość projektu wynosi 9 535 779,33 zł. Wysokość wkładu Funduszy Europejskich wynosi 4 073 034,42 zł.

    #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

    Załączniki artykułu